דף הבית מאמרים סוד הכלים השלובים-אימון אישי ואסטרולוגיה

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את coachguide.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Coachguide.co.il עמוד הבית
אימון אישי, זוגיות, החלטות עסקיות, צמיחה אישית...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
חיפוש באתר
חיפוש באתר
 
 
קישורים מומלצים
WayToB
תות תקשורת ותוצאות
גיורא פריבס
כל הקישורים
+ הוספת קישור

סוד הכלים השלובים-אימון אישי ואסטרולוגיה / רות אהרוני

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם
שלח לחבר   גרסת הדפסה
רות אהרוני-מאמנת אישית הוליסטיתסוד הכלים השלובים – אימון אישי ואסטרולוגיה
רות אהרוני

מהו אסטרו-קואצ'ינג
אסטרו-קואצ'ינג, השילוב של האסטרולוגיה והאימון, מציע תוכנית אימון לשיפור ולשדרוג כל תחומי החיים בעזרת מפות אסטרולוגיות. במהלך האימון נעזרים במפות האישיות של המתאמן כדי להשיג ראייה רחבה יותר והבנה מעמיקה יותר של עולמו, הפנימי והחיצוני, וכדי להביא אותו למצב של שביעות רצון מחייו כמכלול. הסינרגיה בין התחומים הללו מאפשרת להפיק את המירב והמיטב מתהליך הקואצ'ינג.

אימון ואסטרולוגיה יכולים לחבור יחד, כיוון שאימון הוא תהליך להיכרות עצמית ולמימוש הפוטנציאל, שמתייחס למכלול חייו של האדם וניתן ליישום בכל תחום בחיים, ואסטרולוגיה היא שיטת אבחון יסודית שמקיפה את כל שטחי החיים, והינה כלי אפקטיבי ביותר לחשיפת הפוטנציאל הגלום באדם. אסטרולוגיה היא אחד מכלי האימון ההוליסטי, שבו נעזרים במכלול של שיטות מעשיות, שנועדו לשנות תבניות חשיבה ודפוסי התנהגות שגורמים לתקיעות ולחסימות ומונעים או מעכבים אפשרות של שינוי. השימוש בכלים מגוונים נועד ליצור מרחב פעולה פורה ולחולל שינויים עמוקים וארוכי טווח, שיאפשרו למתאמן לעשות פריצת דרך משמעותית מעבר לציפיותיו, למשוך אל חייו מצבים, נסיבות ואנשים רצויים ומתאימים, ולסייע לו ליצור את המציאות הרצויה עבורו.

במהלך האימון, שהוא תכליתי ומכוון להשגת תוצאות, מגדירים חזון, מציבים יעדים, בונים תוכנית פעולה ומתמקדים בהגשמת המטרות. הגדרת היעדים היא שלב בסיסי באימון, והמפה האסטרולוגית, מפת הדרכים של חיי האדם, משקפת למתאמן את מכלול האפשרויות שעומדות בפניו כדי להשיג את מטרותיו ויעדיו. המתאמן יכול לבחור מתוך המכלול את המסלולים המתאימים לו ביותר, ולקבל החלטות מתוך ראייה רחבה יותר של הדברים.

בחירה חופשית ויצירת מציאות
באימון כמו גם באסטרולוגיה המודרנית מושם דגש על עקרון הבחירה החופשית. אם בעבר נחשבה האסטרולוגיה כתורה פטליסטית שעל פיה העתיד הוא פרי הגורל, צפוי מראש ואינו ניתן לשינוי, הרי שבעידן החדש התפתחה האסטרולוגיה כתורה הומניסטית רוחנית המעודדת יציאה מתבניות "גורליות", מדגישה את אפשרויות הבחירה החופשית, ומהווה אמצעי בדוק ויעיל להעלאת רמת המודעות ולהתפתחות רוחנית.בכך היא משיקה למטרותיו של האימון שמדגיש את אלמנט הבחירה החופשית בכל רגע נתון.

ההשתלמות שלי בקואצ'ינג וב-NLP באה כהמשך ישיר לאמונה שלי בכוחה היוצר של המחשבה, והשילוב של האסטרולוגיה עם הקואצ'ינג – אסטרו-קואצ'ינג – התרחש בעבודתי באופן טבעי. כאסטרו-קואצ'רית אני מגדירה את עצמי כ"מאפשרת עתידות" ולא כ"מגדת עתידות". אני גורסת שהכוכבים אינם גורמים לאירועים לקרות לנו, אלא הם משמשים כמערכת של מראות המחזירות אלינו את תמונת עצמנו, ואני מתייחסת למפה האסטרולוגית כאל כלי לאבחון ולתכנון, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

באמצעות מפת לידה אישית, שהיא ייחודית לאדם, ניתן לאבחן את אופיו, את תבניות החשיבה ואת דפוסי ההתנהגות שלו. המפה גם מאפשרת לאתר מבעוד מועד את חלונות ההזדמנויות שבהן קל יותר לפרוץ ולהתקדם, או את המשוכות הפזורות בדרך, שעלולות לעכב את ההתקדמות. בנוסף על כך, אני נעזרת בשיטת האסטרולוגיה ההוררית, שמאפשרת להתייחס לשאלות ממוקדות בכל תחום. הידע המורחב הזה מרחיב את טווח התמרון ומאפשר להיערך בהתאם בהקדם: להכין את המתאמן למרוץ מרתון, לריצת משוכות, או לאמן אותו לריצה לטווח קצר. הידע המוקדם מאפשר לכוון את המתאמן באופן בדוק יותר לעבר שינוי רצוי, בלי שיוותר על חופש הבחירה ועל האחריות הפעילה שלו על כל צעד שהוא עושה.

מכאן, המשפט הידוע "הכול צפוי והרשות נתונה" משמעו, שידע ומודעות מאפשרים בחירה. מכיוון שהבחירות שנעשות הן שקובעות את התוצאות, הרי ברגע שבחרנו, עלינו לקחת עליהן אחריות. כאן המקום של האסטרו-קואצ'ינג לעזור לנו לבחור נכון, ולפעול למען מימוש הבחירות שלנו.

תפקידו של המאמן ההוליסטי
השילוב בין האסטרולוגיה והקואצ'ינג ההוליסטי לוקח את הטוב משני העולמות. המטרה המרכזית באימון בכלל ובאימון ההוליסטי בפרט היא להביא את האדם למצב של שביעות רצון מחייו כמכלול, והתייחסות לכל תחום בחיי המתאמן מאפשרת ליצור אינטגרציה בין התחומים. כל תחומי החיים מיוצגים באסטרולוגיה על ידי שניים עשר הבתים של המפה האסטרולוגית, וניתוח המפה חושף את החולשות והחוזקות של המתאמן ואת אזורי החסימה והזרימה בתחומי החיים השונים. מידע זה מסייע למאמן להסב את תשומת ליבו של המתאמן לאזורי העיוורון שלו, לדפוסי התנהגות אוטומטיים ולטעויות חוזרות ונשנות שגורמות לו להיכשל, וגם לאבחן ביתר מהירות את המשאבים החבויים של המתאמן. המאמן הוא שותף צמוד, אוהד ותומך, שתפקידו לעורר את המוטיבציה של המתאמן לשינוי ולמצוא יחד איתו דרכים יצירתיות לצמצום הפער בין המצוי לרצוי. עליו לשאול את השאלות הנכונות, להיות קשוב, לתת למתאמן משוב, לשקף לו כל העת את שלבי ההתקדמות, ולסייע לו להתמיד במסלול שבחר.

יכולת השיקוף היא אחד היתרונות של שיטת האסטרו-קואצ'ינג – המפות האסטרולוגיות הן כמו מראות המשקפות ומחדדות את המצב, ועל כן למתאמן קל יותר להפנים את הדברים, ולמאמן קל יותר לחבר את המתאמן למשאבים שלו. לעיתים, החיבור למשאבים הוא כל מה שהמתאמן זקוק לו – מכאן הוא יכול לפרוץ בעצמו קדימה בגדול. לעיתים, הארת מקור החסימה עושה את כל העבודה הדרושה – הפקק משתחרר, ומכאן ואילך הכול זורם באופן ספונטני. כאשר מוסרים המחסומים בין המתאמן לבין משאביו ויכולותיו, מתרחש חיבור רב עוצמה – החיבור של האדם עם עצמו. לפעמים חיבור זה הוא תגלית מפעימה, ולפעמים, האדם פשוט מתחבר לאני האמיתי שהוא איבד אי שם בדרכי החיים.

כיצד מתנהל תהליך אסטרו-קואצ'ינג
את תוכנית האסטרו-קואצ'ינג אני פותחת בפגישת היכרות שכוללת תיאום ציפיות והצבת מפות להארת הפוטנציאל של המתאמן ולהבנת מצבו העכשווי, שהוא נקודת ההתחלה בתהליך האימון. בראשית התהליך אנחנו מגדירים את המטרות ואת הנושאים המיועדים לאימון, שיובילו להגשמת המטרות והיעדים, וקובעים גם את משך הזמן הדרוש לאימון. משך תהליך האימון הוא אינדיבידואלי לכל מתאמן. יש מתאמנים שזקוקים רק לפגישה אחת או שתיים כדי "לסדר את הראש", ויש כאלה שדרושות להם יותר פגישות.

גם כאשר תהליך האימון מתפרש על יותר פגישות, הוא מיועד מלכתחילה להיות ממוקד וקצר מועד, ושיטת האסטרו-קואצינג מאפשרת קיצור תהליכים, התייחסות ממוקדת מאד ותכנון אסטרטגי לטווח ארוך. בכל מקרה, גם באימון לטווח קצר מאד וגם באימון הממושך יותר נדרשת מהמתאמנים מחויבות לטווח ארוך לתהליך שבו התחילו. שיתוף פעולה בין המאמן למתאמן מדרבן את המתאמן להתמיד ולהתחייב להשגת מטרותיו בלי לוותר לעצמו, ומבסס את המחויבות גם לעתיד.

בתהליך המשולב של האסטרו-קואצ'ינג יש התייחסות מעמיקה גם לאקולוגיה של המתאמן, כלומר, נבדקת ההתאמה של התוצאה הפוטנציאלית לאישיותו של המתאמן, ליעדים, לערכים ולסביבה שלו. כאשר מלווים את האדם אל מטרותיו, צריך להתחשב בכל אלה, ולקחת בחשבון את ההשלכות שיהיו להשגת המטרה על מכלול חייו. השימוש באסטרולוגיה ובאימון ככלים שלובים משדרג את שניהם, וכאשר שיטת האסטרו-קואצ'ינג מתאימה למתאמן היא יכולה להיות כלי עוצמתי מאד לשיפור כל תחומי החיים, לפריצת דרך ולהשגת הצלחה, למימוש עצמי והגשמה אישית.

רות אהרוני, מאמנת אישית, מטפלת NLP, אסטרולוגית בעלת מוניטין בינלאומי, מנחת סדנאות ומחברת ספרים למודעות עצמית וצמיחה רוחנית. 08-9340269 - www.astro-coaching.co.il

מאת רות אהרוני
דוא"ל: ruthaharoni@gmail.com
קישור לאתר: Http://www.astro-coaching.co.il
מאמר קודם
שלח לחבר גרסת הדפסה
מאמרים אחרונים
מי אני ואיך אני מחליט? / שירן רז
סוד הכלים השלובים-אימון אישי ואסטרולוגיה / רות אהרוני
ואהבה יש? / בני מרגליות
יציבות רגשית / פלטיאל אריה
פרסומות

מודעות דרושים
ל- Coachguide.co.il דרוש/ה
מנהל/ת תוכן ושיווק לאתר, למשרה חלקית.
לפרטים נא לשלוח קו"ח למייל:
עמוד הבית | מאמרים | קישורים מומלצים | הזנת תכנים | יצירת קשר | תקנון האתר
  
האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתריםadli bilirkisi